صفحه اصلی > تجربه شرکت کنندگان 

اخبار > روشن  چاپ        ارسال به دوست

روشن
سمینار مقدماتی سال 1393

روشن

خوب یادمه روزی که برای جلسه معارفه از طرف دوست خوبم علی دعوت شدم، مرتب تغییراتی که توی یکسال قبل از اون توی رفتارها و برخوردهای اون دیده بودم جلوی چشمم بود. با خودم می گفتم من که هیچ مشکلی ندارم و تمام روابطم خیلی هم خوب پیش میره، همه چی خوبه و همه از من راضی هستند، اما با اینحال برای کسب تجربه ای جدید و کنجکاوی شخصی خودم برای دوره مقدماتی ثبت نام کردم.
سمینار مقدماتی شروع شد و من کم کم گرفتم که چقدر چیزای زیادی هست که تا بحال میدونستم ولی استفاده نمی کردم (شاید هم خیلی اتفاقی توی برخوردام اونا رو داشتم) و بعضی چیزایی هم که یاد گرفتم اصلاً از قبل هیچ پیش زمینه ای نسبت بهشون نداشتم (به اصطلاح نمیدونستم که نمیدونم). تفاوت بین بعضی از کلمات رو بصورت عملی و کاربردی متوجه شدم؛ مثل تفاوت تحمل کردن و پذیرفتن، مثل "نه" گفتن در جهت رضایت خودم و دیگران با راضی نگه داشتن همه (که معمولاً هم اتفاق نمی افتاد).
تازه متوجه شدم چه فرصت هایی رو توی زندگی با عدم آگاهی توسط خودم و نه هیچکس دیگه ای از دست داده ام. گرفتم که هر اتفاقی که توی زندگیم میفته، بدنبال یک نفر نگردم که تقصیرکارش کنم و خودم رو مبرا.
اما بطور خاص در رابطه با زندگی مشترکم و کارم، تصمیم گرفتم به جای مهاجرت از ایران و فرار از مسائلی که خودم بوجود آورده بودم (آگاهانه و یا غیر آگاهانه)، راهکارهای جدیدی رو انتخاب کنم و تجارب جدیدی رو همین جا کسب کنم.
نمیخوام این توهم رو بوجود بیارم که همه چیز زندگی من توی این 3 سال تغییر کرده، بلکه برعکس میخوام بگم مسائل و مشکلات همچنان وجود داشته و دارند، حتی تو مقاطعی از زمان بزرگتر هم شده اند، اما حالا نحوه برخورد من با اونها متفاوت شده و اجازه نمی دم شرایط بیرونی برای زندگی من تعیین کننده باشند و دیگه دنبال مقصر نمی گردم.
بطور خاص از فضای به سوی تعادل، تمام مربیان دوست داشتنی و حامیان عزیزی که باعث رشدم و باز شدن دریچه هایی نو به سوی آگاهی برای من شدند صمیمانه قدردانی می کنم.


١١:٥٢ - چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ١٦    /    تعداد نمایش : ١٥٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: